ترکيب عناصر سنتي و مدرن در بازسازي ساختمان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها


  آن چه که در بازسازي ساختمان يک مغازه قديمي مورد اهميت قرار دارد، رسيدن به ترکيبي هوشمندانه و ظريف از عناصر و ابزار سنتي و مدرن  است . در ادامه قصد داريم به ارائه نکاتي کاربردي در زمينه چگونگي بازسازي هوشمندانه يک مغازه ساعت فروشي قديمي بپردازيم.


  *به گذشته نگاه کن ،به جلو حرکت کن: اهميت توجه به گذشته از آن جهت است که نشانگر هويت و اساس کار ماست. ما در هر نقطه اي که باشيم بايد به گذشته و تاريخچه اثر مورد نظر نگاه کنيم تا به درک درستي از نقطه آغاز و هدف آن دست پيدا کنيم. توجه به سير تکاملي اثر- در اين مورد خاص صنعت ساعت سازي- از آغاز تا امروز و تغييروتحولاتي  که در طول زمان داشته مي تواند در تعيين جايگاه و هدفي که بايد به آن برسيم به ما کمک کند.


  ميراث و سنت به واسطه هويتي که به کار مي دهند موجب تمايز يک اثر از ديگري مي شوند و کاري منحصربه فرد را شکل مي دهند.اما نکته اي که بايد در بازسازي ساختمان به آن توجه کرد اين است که تلفيق عناصر سنتي و مدرن  در بازسازي و طراحي دکوراسيون داخلي بايد به گونه اي باشد که در نهايت نتيجه به دست آمده در جهت رفع نيازها و متناسب با سليقه انسان امروز باشد.


  صنعت ساعت سازي پيشينه تاريخي دارد و از زمان هاي گذشته به ما رسيده است ولي مشتري در دنياي مدرن زندگي مي کند و محيطي را براي خريد مي پسندد که انعکاسي از دنياي امروز باشد. دکوراسيون مغازه بايد به گونه اي باشد که روح زندگي در آن جريان داشته باشد و اين حس به مشتري القا نشود که به  دنياي مردگان پا گذاشته است.


  يکي از مهمترين تغييراتي که در بازسازي ساختمان يک مغازه قديمي بايد انجام شود به روز کردن سيستم نورپردازي آن است. به طوريکه سراسر سالن بايد نورپردازي شود نه فقط قفسه ساعتها. اين کار باعث مي شود فضا روشن تر و رنگ محيط مناسب تر شود و وقتي ساعتي از قفسه خارج شود در نور محيط بدرخشد.


  از جمله نکات مورد توجه در ترکيب عناصر سنتي و مدرن در بازسازي ساختمان اين است که:


  در طراحي قفسه ها آنچه بايد در نظر گرفته شود اين است که قفسه ها با حفظ جلوه آنتيک و قديمي خود ويژگي هاي خاص و کاربردي امروزي را داشته باشند.


  نحوه فضاسازي: وقتي شما از فضاي کافي برخوردار هستيد، فضاسازي مغازه بايد به گونه اي باشد که ترکيبي از فضاهاي کاربردي بدست دهد. بعضي افراد تنها براي تماشا وارد مغازه مي شوند و قصد خريد ندارند يا ممکن است مشتري فرصت کافي نداشته باشد و بخواهد چند سوال کوتاه بپرسد. پس دکوراسيون مغازه نبايد به گونه اي باشد که مشتري براي صحبت با شما ناگزير به نشستن روي صندلي باشد. بايد فضاي کافي هم براي قدم زدن و هم براي نشستن دور يک ميز و گپ زدن با مشتري يا نوشيدن يک فنجان قهوه وجود داشته باشد.


  به ياد داشته باشيد عاملي که در دنياي تجارت امروز باعث موفقيت شما مي شود ايجاد دليلي است قانع کننده که انسان امروز را براي ساعتي از دنياي جذاب اينترنت و تکنولوژي دور کند تا وارد مغازه و فروشگاه شما شود و لحظاتي خاص و به ياد ماندني را تجربه کند.


   


  تهيه و ترجمه: تحريريه گروه معماري و دکوراسيون داخلي شاه توت


  منبع مقاله: http://www.watchpro.com

  نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : جمعه 21 آبان 1395 ساعت: 5:07
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123